T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ELAZIĞ / MERKEZ - Gazi Anadolu Lisesi

Haberler

May

Her iki okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümrelerinin eş zamanlı çalışmasıyla gönüllü olarak görevlendirilen öğrencilerimizle  çevremizde bulunan cami, türbe, medrese gibi dini mimari eserler ziyaret edildi. Bizzat fotoğraf çekerek ve internetten bilgi edinerek dosyalandı ve karşılıklı olarak bunlar paylaşıldı.

Her iki okulun Felsefe zümreleri tarafından Kasım ayının 3. Haftasında Dünya Felsefe Günü kutlamaları çerçevesinde Okul panosu hazırlanıp çalışmalarımız okullarımız arası paylaşılmıştır.

Tarih zümreleri arasında 1.dönem boyunca işbirliği yapıldı. “Fotoğraflarla İki Şehir” adlı çalışmamız Tarihi binamızda sergilendi. Web sitemizde yayınlandı.

Rehberlik zümresi olarak YKS bilgilendirme ortak seminer ve pano çalışması yapıldı. Yine üniversite ve meslek tercihi çalışması kapsamında ortak etkinlikler yapıldı.

İngilizce zümrelerimiz tarafından öğrencilere ortak performans çalışması verildi. Verilen çalışmalardan sunum hazırlandı.

İngilizce zümrelerimiz tarafından İki okul öğrencileri arasında birbirlerine gönderdikleri yılbaşı kartpostallarından dijital ortamda 2023 takvimi oluşturuldu. Oluşturulan takvim daha sonra masa takvimine çevrildi ve ortak okula takvimler gönderildi.

(Çalışmalar web sayfasında yayınlandı)

Okul idarelerimiz tarafından Karşılıklı, yöresel ve okulumuza ait objelerden hediyeleşmeler yapıldı. Yapılan çalışmalarla ilgili video hazırlandı.

Beden Eğitimi zümrelerimiz tarafından eş zamanlı okullarımızda sınıflar arası futbol turnuvası düzenlendi.

Edebiyat zümrelerimiz tarafından ortak hikâye yazma çalışması yapıldı, kardeş okuldan gelen hikâyeler öğrencilere tamamlattırdı.

Mrt

Şbt

Şbt

Ara

Öğrencilerimizin Bilim Merkezi ziyareti..

Kas

Bilek güreşi turnuvalarında öğrencimiz Yılmaz Ergüven sol kol 60 kiloda il birincisi olmuştur. Altın madalya kazanan öğrencimizi ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, bölge turnuvasında başarılar dileriz.

Yılmaz Ergüven(İl Birincisi)

ALTIN MADALYA

M.Talip BULUT / Gümüş-Bronz

İbrahim Özdoğan /Bronz-Bronz

Evren Yıldız /Bronz-Bronz

D.Hasan Polat / Bronz-Bronz

 

İsa Öztürk /Bronz

 

 

Kas

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Okul Ortaklığı Programı" kapsamında okulumuz Bursa Erkek Lisesi ile ortak okul seçilmiştir. Ortak faaliyetleri, yapılan çalışmaları içeren sunuma ulaşmak için tıklayınız. 

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Töreni okulumuzda gerçekleştirildi.

Ekm

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği okul ortaklığı programına Elazığ'da kabul edilen dört okuldan biriyiz ..

Ekm

Okulumuzda Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi. Başta Okul Müdürümüz olmak üzere programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.